1baner

Projekt Magdalena Beszterda, Realizacja 4home&kitchen.pl

Armatura do kuchni

Baterie kuchenne zapewniają optymalny strumień bieżącej wody, są łatwe w obsłudze i czyszczeniu, podkreślają elegancję zestawów kuchennych. Stworzone z wysokiej klasy materiałów, przetrwają w Państwa kuchni długie lata, zachowując swój pierwotny wygląd. Każdy wybór z gamy ofertowej 4homeandkitchen będzie dobrą decyzją, natomiast jeżeli szukacie Państwo rozwiązań nietypowych, ponadstandardowych, nasi doradcy służą pomocą.

Współpraca może dotyczyć zarówno wyposażenia całej kuchni w meble luksusowe, jak też doboru pojedynczych akcesoriów lub urządzeń.

 

Czym wyróżniają się współczesne baterie kuchenne

Pozostawiając oczywiste kwestie podstawowe, czyli pośrednictwo w dostarczaniu wody na potrzeby zlewozmywaka, armatura kuchenna daje znacznie więcej możliwości niż wersje, które były jej pierwowzorem.

Innowacyjne rozwiązania to:

  • bardziej stylowy wygląd – ważny jest sam kształt baterii, czyli dźwigni oraz wylewki; jeden z pomysłów to modele na wzór kąta prostego, mocowane na blacie lub na zlewozmywaku;
  • szlachetne wykończenie – od stali chromowanej poprzez wiele innych tworzyw i materiałów, zapewniających efekt połysku, satynowego matu lub zupełną matowość;
  • regulacja strumienia wody – na przykład zmiana na perlator albo ustawienie funkcji prysznica, przydatnego między innymi podczas mycia większej ilości owoców i warzyw;
  • modele teleskopowe albo z elastyczną wylewką – napełnienie wodą dużego, wysokiego, naczynia lub opłukanie zlewozmywaka jest wygodne jak nigdy wcześniej.
  • wersje o nieznanej wcześniej funkcjonalności – na przykład bateria marki Blanco, w której można odmierzyć potrzebną ilość wody (wystarczy ustawić ilość ml osobnym pokrętłem, aby tyle właśnie wody wypłynęło jednorazowo z baterii).

W bateriach kuchennych, tworzonych i projektowanych obecnie przez wiodące marki o zasięgu ogólnopolskim oraz światowym, widać klasę oraz szyk. To idealne towarzystwo dla mebli nowoczesnych w kuchennym wydaniu.

 

Aspekty praktyczne, czyli walka z osadzaniem się kamienia

Elegancką kuchnię wyróżnia również nieskazitelna czystość i panujący wokół porządek, dlatego sama armatura oraz zlewozmywak również powinny lśnić czystością. Zwłaszcza w przypadku tzw. twardej wody wszelkie osady wapienne bywają widoczne na baterii kuchennej i na zlewozmywaku, więc celem współczesnych producentów było również ograniczenie tych niedogodności.

Pomoc jest tutaj dwojaka:

  1. systemy, które zatrzymują wszelkie potencjalne osady; przykładem jest wspomniany wyżej perlator, na którego specjalnym sitku pozostają osady wapienne, ale także odmiana perlatora – aerator, w którym sitko zostało dodatkowo odpowiednio wyprofilowane,
  2. powłoka baterii, zapobiegająca osadzaniu się kamienia; przykłady to stal chromowana, stal malowana proszkowo, elementy ceramiczne; jeżeli nawet pojawi się kamienny osad, jego usunięcie jest proste i nie wymaga używania detergentów.

Coraz popularniejsze są również baterie dwuobwodowe, gdzie do jednej wylewki podłączona jest woda bieżąca, a do drugiej dodatkowo filtr wody. Estetyka baterii pozostaje przy tym wysoka.

 

Różne rodzaje baterii kuchennych w parze z luksusowymi meblami

Ponieważ za sprawą zaufania Klientów nasi projektanci wnętrz mają często niemal nieograniczone możliwości w kwestii projektowania mebli nowoczesnych, również armatura dobierana jest z najwyższą starannością.

Koncepcja danej zabudowy określa, czy będzie to bateria:

  • ścienna – wyprowadzenie baterii ze ściany sprawdza się w przypadku mniejszych zlewozmywaków, zapewnia swobodę użytkowania,
  • stojąca – montowana na brzegu lub kołnierzu zlewozmywaka, najpopularniejsza w wersji łukowatej lub innej z wyjmowaną wylewką,
  • nablatowa – cechy i funkcjonalność jak w przypadku baterii stojącej, lecz montuje się je na blatach, zwłaszcza, gdy zlewozmywak jest całkowicie wpuszczony w blat.

Istnieje również podział na modele z wylewką wyciąganą lub obrotową, na wersje jedno- i dwuuchwytowe oraz wiele innych. O szczegółach warto porozmawiać z naszym doradcą.

 

Kuchnia marzeń dostępna już dziś – meble luksusowe w Białymstoku

Projektowanie wnętrz kuchni wymaga połączenia zmysłu artystycznego z zacięciem designerskim oraz znajomością materiałów na meble, specyfiki wyposażenia AGD, dostępnej gamy okładzin ściennych. Zlecając nam wszystkie działania od stworzenia projektu mebli ekskluzywnych po ich wyposażenie w sprzęt i niezbędne urządzenia, a także montaż w Białymstoku lub innym mieście macie Państwo pewność, że ta współpraca przebiegnie pomyślnie.

Jesteśmy do dyspozycji w naszej siedzibie, zapraszamy również do kontaktu mailowego i telefonicznego.

blanco

1a

6a

3a