KT_055

Projekt Magdalena Beszterda, Realizacja 4home&kitchen.pl

Ergonomia wnętrz z odpowiednim wyposażeniem do szafek

Doskonalenie zabudów kuchennych, łazienkowych i garderobianych sprawia, że również wnętrza mebli wyróżnia indywidualizm. Dobór wyposażenia do poszczególnych szafek oraz szuflad, a także systemy montowane bezpośrednio na ścianach mają usprawnić codzienne korzystanie tak w domach i mieszkaniach dla jednej lub dwóch osób, jak i z myślą o większych rodzinach.

Teoretycznie meble można pozostawić bez dodatkowego wyposażenia, natomiast w meblach luksusowych takie wyposażenie wpływa znacząco na prestiż całości.

Sztuka porządkowania w najlepszym wydaniu

Każdą szafkę oraz szufladę traktujemy jako przestrzeń czekającą na odpowiednie wyposażenie, ponieważ w ich wersji pierwotnej nawet przechowywanie sztućców może przyczyniać się do bałaganu. Dodatek odpowiednich separatorów jest zawsze potrzebny, a bogaty wybór sprawia, że z powodzeniem można zagospodarować dowolne moduły meblowe.

Pod kątem konkretnych pomieszczeń możecie Państwo zamówić indywidualne dopasowanie takiego wyposażenia.

 1. Kuchnia – w eleganckiej kuchni wszystko ma swoje miejsce wewnątrz szafek, na blatach nie stoi nic lub jedynie ekspres do kawy. Zadaniem szafek jest zapewnić miejsce zapasom żywności, produktom sypkim, ale też środkom czystości czy preparatom do zmywarki.

  • Tutaj, tak jak w przypadku mebli łazienkowych i garderobianych, sprawdzają się doskonale szwedzkie systemy Elfa.

  • Idealny sposób na niewielką kuchnię to jedna szafa na całą wysokość ściany, z drzwiami przesuwnymi. W niej zamontowane zostaną półki, koszyki, relingi i inne.

  • W przypadku standardowej zabudowy kuchennej uzupełnieniem może być dodatkowa szafa pełniąca rolę spiżarni.

 1. Łazienka – szafek łazienkowych jest zawsze mniej niż kuchennych, ale tutaj także kwestie organizowania przestrzeni mają istotne znaczenie. Szafki górne i dolne ze starannie zaplanowanym wyposażeniem zawsze spełniają swoje zadanie.

  • W szafkach górnych na tylnej części korpusów, montujemy często specjalne pionowe ścianki – organizatory. Do ich perforacji mocowane są haczyki, na przykład na biżuterię.

  • Górna zabudowa jest bardziej funkcjonalna, gdy na najwyższych poziomach znajdują się wysuwane półki ażurowe. Wtedy nawet z dołu widać całą ich zawartość.

  • Dolne szafki są niezwykle wytrzymałe, ponieważ to właśnie w nich często przechowywane są zapasy środków czystości, chemii domowej oraz niektóre sprzęty.

 1. Garderoba – w idealnej garderobie jest odpowiednio dużo przestrzeni i łatwo zachować ład mimo częstego korzystania z tej części domu. Kluczem jest, aby na wszystko było wydzielone miejsce, nie ma tutaj zatem żadnych przypadkowych rozwiązań.

  • Przemyślany układ relingów w jednej lub kilku różnych częściach garderoby powoli podzielić ubrania wierzchnie, garnitury, marynarki, koszule.

  • W niższej części, lecz na nieco innych wieszakach swobodnie będą wisieć wszystkie spodnie, spódnice, krawaty.

  • Specjalne półki i drążki na buty to również cecha dobrze wyposażonej garderoby. Półki w wersji pełnej lub ażurowej to podstawa mądrego przechowywania.

Zależnie od rodzaju, wymiarów oraz umiejscowienia szafek, ich wyposażenie projektujemy tak, aby całość miała swoje uzasadnienie. To ważne w codziennym pośpiechu, gdy chcecie Państwo szybko przygotować się do wyjścia, lub przy dowolnej okazji, na przykład w oczekiwaniu na gości.

Okucia meblowe oraz bogaty wybór uchwytów

Do kategorii wyposażenia szafek kuchennych, łazienkowych i garderobianych zaliczyć należy również wszelkie zawiasy, prowadnice oraz gałki czy uchwyty, usprawniające korzystanie z mebli. Specyfiką mebli ekskluzywnych jest, że również te elementy projektowane są przez liderów branży, a ich wykonanie to przejaw kunsztu oraz precyzji.

Projektując aranżacje wnętrz na potrzeby naszych Klientów z Białegostoku oraz innych miast, bazowaliśmy wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach. Tej zasadzie hołdujemy również w bieżących realizacjach, a przykładami innowacyjnego wyposażenia są:

 • zawiasy i prowadnice „cichy domyk”;

  • dlaczego warto? Ponieważ idealnie wpisują się w kanon nowoczesności i chociaż są znane od kilku lat, jako innowacja były ciepło przyjęte przez wszystkich użytkowników;

  • gdzie można je zastosować? Są odpowiednie zarówno do szuflad, jak i do szafek w każdym pomieszczeniu, więc można je nazwać uniwersalnymi;

 • prowadnice zapewniające pełen wysuw szuflad;

  • dlaczego warto? Ponieważ pozwalają bezpiecznie otworzyć całą szufladę i wyjąć bez sięgania przedmioty lub produkty, które znajdują się na jej końcu;

  • gdzie można je zastosować? Spełniają swoje zadanie zwłaszcza w kuchni do przechowywania zapasów żywności czy w łazience do ciężkich opakowań ze środkami czystości;

 • prowadnice do szafek uchylnych, odchylnych, przesuwnych;

  • dlaczego warto? Ponieważ na najwyższych poziomach znacznie wygodniejsze są szafki odchylane do góry i przesuwne niż otwierane tradycyjnie;

  • gdzie można je zastosować? Wersja odchylna sprawdza się przede wszystkim w kuchni, natomiast szafki uchylane to propozycja do garderoby na buty.

Projekty nowoczesnych mebli przedstawiają każde wnętrze jako całość, w której znaczenie mają detale. Wyposażenie szafek to jedna z ważniejszych kwestii w zabudowach kuchni, garderoby i pozostałych.

Wyposażenie do szafek – przykłady realizacji z Białegostoku

Decyzja o wyborze luksusowych mebli to przyjemność dobierania koloru i powierzchni korpusów oraz frontów, wszelkich zdobień oraz akcesoriów meblowych. Państwa poczucie estetyki jest tutaj absolutnym priorytetem. O funkcjonalność szafek, szuflad oraz innych modułów dbają natomiast nasi projektanci, zapewniając koncepcje na miarę oczekiwań.

W naszej siedzibie w Białymstoku z przyjemnością rozmawiamy o szczegółach współpracy.

blum

Grass_Logo_225x115

shop_logo