Projekt Magdalena Beszterda,

Realizacja 4home&kitchen.pl

Co warto wiedzieć o meblach łazienkowych

Nowoczesne łazienki kojarzą się z elegancją oraz porządkiem, a za sprawą mebli łazienkowych nabierają klasy oraz stylu. To wnętrza, które zachwycają również naszych Klientów niecodziennym designem, dbałością o detale oraz jakością zastosowanych materiałów. W takiej łazience i zwykły poranny pośpiech, i wieczorny relaks będą mieć zawsze odpowiednią oprawę.

 

Łazienkowe inspiracje

Wyposażenie wnętrz bazować może tutaj na zabudowach łazienkowych, czyli dokładnej zabudowie danej przestrzeni, co ma znaczenie głównie w niewielkich pomieszczeniach oraz na poddaszu, może też być odpowiednio skomponowanym systemem szafek i blatów, lecz niekoniecznie pod zabudowę. Zwłaszcza zwolennicy wolnej przestrzeni wybierają minimalizm co do liczby szafek górnych oraz dolnych w dowolnym zestawie luksusowych mebli łazienkowych.

 • Projekt łazienki to echo najnowszych trendów. Wiedząc, co nowego w świecie meblarstwa oraz jakie są faktycznie potrzeby Klientów, gwarantujemy projekty oryginalne, unikalne, dodające smaku wnętrzom.
 • Meble wyglądają doskonale, są wyjątkowe. Już sam kształt poszczególnych elementów może być niebanalny. W takich meblach na pierwszym planie są na przykład:
  • elegancki mat lub satyna na frontach szafek, ale również intensywny blask,
  • fronty monochromatyczne, zwłaszcza nieskazitelna biel i głęboka czerń,
  • wypukłe fronty górnych szafek i fronty wklęsłe szafek dolnych,
  • ciekawe żłobienia, frezy, intarsje.
 • Blaty stanowią idealne dopełnienie całości. Mogą być wykonane z kamienia, kwarcytu, spieków kwarcowych, kompozytu mineralnego Corian. Każdy taki blat to szlachetność sama w sobie, a także większa elegancja całego pomieszczenia.

Jeżeli mowa o detalach, ważna jest również armatura. Czy to bateria umywalki, czy panel natryskowy prysznica, w wersji ekskluzywnej wyróżnia ją prostota oraz minimalizm, lecz połączone z najwyższej klasy materiałami wykonania. Galwanizowany mosiądz, miedź, elementy chromowane? To tylko kilka spośród wielu dostępnych propozycji.

 

Właściwości mebli i dobór elementów dodatkowych

W łazience wilgotność powietrza jest znacznie wyższa niż w salonie czy sypialni, dlatego również meblom stawiane są wyższe wymagania. Dotyczy to oczywiście mebli łazienkowych – na ich przykładzie widać, że projektowanie jest rzeczywiście wszechstronne i uwzględnia właściwości materiałów zastosowanych do stworzenia mebli na potrzeby danej realizacji.

Dominują płyty MDF, a uszlachetnione są przez:

 • lakierowanie na określony kolor dla dodania całości blasku,
 • szkło lacobel, naklejane na fronty lub występujące jako samodzielne fronty,
 • wysokiej klasy okleiny, które idealnie przylegają do powierzchni frontów,
 • fornir, czyli płaty prawdziwego drewna, stąd niezwykle naturalny wygląd.

Wiele spośród nowoczesnych mebli łazienkowych tworzy się jako systemy bezuchwytowe, natomiast jeżeli w danym projekcie występują gałki lub uchwyty, one również są luksusowe.

Nawet gdy nie wyróżniają się na tle łazienki, idealnie pasują do całości.

 

Od projektu Państwa łazienki po jego realizację

Mając do dyspozycji własną produkcję możemy projektować zabudowy łazienek oaz pozostałe elementy aranżacyjne w oparciu o gamę ofertową dostępną w 4Home&Kitchen. Ma to wpływ między innymi na krótszy czas oczekiwania, eliminuje odkładanie w czasie końca prac nad łazienką.

Nasi projektanci uwzględniają w każdej koncepcji wygląd zabudowy łazienkowej, ale również wygląd ścian, okien oraz podłóg. Jako towarzystwo dla luksusowych mebli łazienkowych występują tutaj okładziny ścienne o unikalnej strukturze, a także płytki podłogowe o podwyższonym standardzie, na przykład płyty gresowe stylizowane na marmur lub drewno.

Najlepszej jakości meble łazienkowe

W zabudowach łazienkowych znaczenie miała dawniej niemal wyłącznie funkcjonalność, natomiast obecnie priorytetem przy ustalaniu szczegółów realizacji z Białegostoku jest wygląd mebli i całej łazienki. To zrozumiałe, ponieważ kwestie trwałości oraz użyteczności uznawane są teraz za oczywiste, bezdyskusyjne.

Pozostaje zatem tak zaprojektować i wykonać systemy do wnętrz, aby w formie luksusowych mebli łazienkowych cieszyły przyszłych użytkowników.