Prezentujemy ostatnią realizację Państwa Sokołowskich. Wykonaliśmy kuchnię o bardzo prostej, nowoczesnej formie. Niską zabudowę podokienną, zabudowę wysoką i wyspę.

We wnętrzu zostały użyte dwa kontrastowe kolory biały i czarny. Bazą projektu są fronty z MDF w białym lakierze, w połysku, charakteru nadaję czarny granitowy blat, elementy systemu beuchwytowego i sprzęt AGD.

Tak duża przestrzeń wcale nie były łatwa do zaprojektowania funkcjonalnej kuchni. Mamy tutaj bardzo szerokie panoramiczne okno narożne, ścianę z dwoma wysokimi oknami, szerokie przejście do salonu i ostatnią ścianę z przejściem do spiżarni.

Wpisujemy się w potrzeby inwestorów

Od czego zaczęliśmy współpracę? Od spotkania w naszym salonie i ustalenia potrzeb inwestora.

Omówiliśmy wymagania inwestora w zakresie szafek oraz sprzętu AGD. Sprzęt został dobrany przez naszych specjalistów pod preferencje i oczekiwania Państwa Sokołowskich.

Urządzenia AGD dobrane pod wymagania i preferencje

Ważne jest, by wybrane na długie lata urządzenia AGD były dostosowane pod tryb życia całej rodziny, i miały funkcję ułatwiające prace w kuchni. Do tej inwestycji wybraliśmy m.in. rodzinną chłodziarkę marki Sharp SJ-FS820VBK o pojemności 600 litrów, z automatyczną kostkarką do lodu, głębokimi pojemnikami na drzwiach mieszczącymi nawet dwie, 5litorwe butelki wody i z unikatowy mechanizm otwierania drzwi.

Sprzęty AGD marki KitchenAid dopasowane zostały do potrzeb 4 osobowej rodziny, która często wspólnie gotuje. Na uwagę zasługuje także okap FALMEC Springe.ION z jonizującym systemem oczyszczającym powietrze, filtrem przeciwtłuszczowym i filtrem Carbon.Zeo o zasięgu? 600 m³/h.

Funkcjonalna kuchnia skrojona na miarę potrzeb

W zabudowie wysokiej umieściliśmy piekarnik o wysokości 60ciu cm i mniejszy o wysokości 45ciu cm, szufladę grzewcza i ekspres do zabudowy. Sprzęty ustawiliśmy w poziomie. Takie rozmieszczenie podkreśla nam prostokątny układ pomieszczenia. Ścianę zamykają drzwi przesuwne które rozsuwają się na na boki i chowają w meblu. Dodatkiem podkreślającym carga i drzwi są czarne długie uchwyty.

Wygoda to podstawa w każdej kuchni

Funkcjonalnym rozwiązaniem są półki wysuwane PEKA które stwarzają idealną przestrzeń do przechowywania. W strefa podokiennej inwestorzy zaplanowali przechowywanie zastawy codziennej, umiejscowienie zlewu i zmywarki. W tej części pojawia się także cargo na środki czystości i kontener na śmieci. Zlewozmywak Franke z granitu FRAGRANIT+ z powłoką antybakteryjną, odporny na plamy, zarysowania, promieniowanie UV oraz uderzenia. Klienci posiadają mikser marki KitchenAid do którego zaprojektowaliśmy dedykowaną szafkę na akcesoria i przystawki.

Wyspa to serce kuchni

Wyspa to część do gotowania z płytą indukcyjna oraz okapem wyspowym. Przy płycie wykonaliśmy specjalne cargo na oliwy, oleje, przyprawy, szuflady z podziałami na pokrywki oraz szuflady z wkładami na sztućce robocze. Oryginalności w wyspie dodaje czarna listwa bezuchytowa która przechodzi w płaszczyznę obniżonego blatu. Podczas przygotowywania posiłków najwięcej czasu spędzamy w strefie gotowania dlatego stojąc przy płycie indukcyjnej widzimy salon i jadalnię co było ważną kwestią dla inwertorów.

Duża przestrzeń dała nam szerokie pole do popisu przy projekcie i realizacji kuchni w domu jednorodzinnym. Efektem końcowym jest funkcjonalna, nowoczesna kuchnia, w której codzienne gotowanie dla rodziny jest ogromną przyjemnością.

Jeżeli planujesz wykonanie zabudowy kuchennej w 2020 roku – umów się na spotkanie z naszymi architektami – 608 360 788. Zapraszamy do naszego salonu – Białystok, ul.Kawalerysjka 4C.

 


Marzenie każdej kobiety? Małe AGD marki SMEG - Forbes Women Szafy wnękowe w systemach Elfa