Współpracę z inwestorem zaczęliśmy w idealnym momencie. Blok był w trakcie budowy, mieliśmy czas na przygotowanie projektu kuchni oraz zaplanowanie punktów elektrycznych, które zostały wykonane przez developera w trakcie budowy. Takie rozwiązanie jest najlepsze, zazwyczaj w pierwotnym projekcie jest za mało gniazd oraz oświetlenia i klient musi na własną rękę wykonywać nową elektrykę.

W przypadku tego projektu mieliśmy czas na przemyślenie każdego punktu.

Projekt kuchni spójny z całym mieszkaniem

Klientowi zależało na funkcjonalnej, nowoczesnej kuchni utrzymanej w stylu całego mieszkania.

Projekt przygotowany został z myślą o młodym mężczyźnie, który planuje założenie rodziny. Kuchnia funkcjonalna, użytkowa, w której często się gotuje. Dominującym elementem mieszkania jest oryginalna, czerwona cegła, która dekoruje ściany. Dobraliśmy do tego podłogę w kolorze dębu oraz czarne i antracytowe dodatki.

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia

Kuchnie oddzieliliśmy od salonu ścianą, która nie zamyka nam do końca kuchni. Projektując kuchnię, nie mogliśmy zapomnieć o salonie i jadalni. Ścianę, na której zawiśnie telewizor, obłożyliśmy cegłą. W przestrzeni między kuchnią a salonem zaprojektowane zostały meble kuchenne, które przechodzą z kuchni do salonu. Uzyskaliśmy delikatne przejście pomiędzy strefą kuchenną a strefą salonową.

Kuchnia jest niby otwarta, a jednak delikatnie przesłonięta. Dodatkowo miejsce na dwa stołki barowe.

W kuchni potrzebne jest takie miejsce, do tak zwanego szybkiego. Dodatkowo miejsce spełnia funkcję towarzyską. Gdy jedna osoba gotuje, druga może spędzać z nią czas, nie przeszkadzając w pracach w kuchni. Miejsce to jest idealne także do relaksu, przeczytania porannej gazety czy pracy na laptopie. – mówi projektant kuchni – architekt wnętrz Magda Beszterda

W kuchni inwestor wybrał fronty ramiakowe z płyciną, dla większości osób kojarzące się z kuchnią stylową, która pasuje do klasycznego wnętrza. Nic bardziej mylnego. Kuchnia z tego typu frontem pomalowana na kolor szary, z uchwytem czarnym, który wybrał klient, nadaje nowy charakter we wnętrzu. Towarzystwo cegły oraz płytki arabskiej na ścianie w strefie roboczej dodaje stylu. Do tego nowoczesne sprzęty AGD – antracytowy zlew oraz bateria w tym samym kolorze, tworzą efekt nowoczesnego, ale niebanalnego wnętrza.

W kuchni pojawia się jeszcze element laminowanego frontu w kolorze antracytu. Akcent kolorystyczny przemyciliśmy do kuchni, aby był odnośnikiem do tego, co się dzieje w strefie wejściowej.

Front antracotowy ze strukturą materiału- płótna to element nowoczesnego minimalizmu, który przeplata się w mieszkaniu inwestora.


Myślę, że efekt nowoczesnego klimatycznego funkcjonalnego wnętrza został osiągnięty. Strefy kuchni takie jak strefa przechowywania, strefa robocza i strefa do zmywania została zaplanowana idealnie do wymagań klienta. – mówi projektant kuchni – architekt wnętrz Magda Beszterda


13VIP 4Home&Kitchen - Zobacz, dlaczego warto z nami współpracować Warsztaty kulinarne z marką Electrolux - 31.05.2019