Z miłości do gotowania i najlepszej jakości!

Dziś opowiemy Wam wspaniałą historię ostatniego projektu – kuchnia inwestorów którzy kochają gotować i na co dzień powiązani są z gastronomią.
Tak wymagający projekt był wyzwaniem, ale efekt finalny i 200% zadowolenia Klientów z każdego najmniejszego szczegółu świadczy o tym, że wykonaliśmy świetną pracę!
Przedstawiamy realizację kuchni, choć cały projekt obejmował kompleksowe wyposażenie nowego domu w zabudowy meblowe i sprzęt AGD. Kuchnię zaprojektowała nasza architekt – Magda. Od początku do końca sprawowała także nadzór techniczny nad całą realizacją, dbając o każdy najmniejszy szczegół projektu.
Głównym założeniem projektowym tej kuchni było stworzenie idealnej przestrzeni do gotowania, w której będzie dużo kulinarnych wariacji. Inwestorzy to bardzo sympatyczni, towarzyscy i rodzinni ludzie. Przyjmują gości, wspólnie gotują. Kuchnia miała być sercem domu! Chcieli aby podczas gotowania możliwa była interakcja z gośćmi, którzy będą siedzieć przy ladzie barowej, z lampką wina obserwując niezwykły kunszt kucharski Inwestorów, czując zapach przyrządzanych potraw.

Inwestorzy są zawodowo związani z gastronomią i myślistwem. Dużą uwagę przełożyliśmy do ergonomii. Ideą projektu było uzyskanie stanu Hygge( Hygge to duńskie słowo oznaczające komfort, wygodę, używane jako określenie osiągnięcia wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i harmonii)
Wymaganiem Inwestorów było zaprojektowanie odpowiedniej ilości miejsca roboczego aby w kuchni było miejsce na pieczenie dziczyzny, na robienie domowych pierogów i wspólne gotowanie świątecznych potraw. A z racji tego, iż rodzina inwestorów wkrótce się powiększy, ta kuchnia ma jednoczyć i pozwalać na spędzanie czasu razem.
Meble miały być funkcjonalne, łatwe do czyszczenia i miały być ciepłe w odbiorze.
Użyliśmy płyty laminowanej o strukturze drewna firmy EGGER która doskonale imituje drewno ma synchroniczna powłokę, dotykając frontu czujemy słoje meblowe! Płyta jest jednocześnie jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.
System bezuchwytowy który został użyty w zabudowie (listwa korytkowa wbudowana w korpus – rozwiązanie od lat sprawdza się u naszych klientów) jak i gładkie fronty bez wystających uchwytów wpływają na komfort użytkowania kuchni,.
Fronty górne zostały pomalowane na czarny supermat, lakierem specjalistycznym o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Nie baliśmy się czarnego koloru, on wytłumia  promienie słoneczne które wpadają do kuchni przez duże okno.
Na uwagę zasługuje blat kuchenny który także jest inny niż wszystkie! Matowy ze szczotkowaną strukturą. Jest cieplejszy w odbiorze i przy dotyku daje nam sensoryczne odczucia.
W kuchni jest trochę historii😊 Blat barowy oraz blat w półwyspie pod witryną jest z wiekowego drewna które tata Pani Inwestor własnoręcznie ściął przed laty i przygotował dla swoich dzieci😊 Drewno poddaliśmy obróbce, ubytki wypełniliśmy czarną żywicą, polakierowaliśmy bezbarwnym lakierem. Wybraliśmy lakier a nie olejowanie, aby nie trzeba było raz w roku powtarzać czynności olejowania.
Przed wyborem firmy która wykona zabudowy nasz Inwestor odwiedził nas w naszym salonie. Śmiało można napisać, że jeden z elementów wyposażenia zastosowany w kuchni to była miłość od pierwszego wejrzenia 🙂 Mowa o palnikach gazowych marki Novy – które wychodzą bezpośrednio z blatu! Nasz inwestor gdy zobaczył to rozwiązanie w naszym salonie od razu wiedział, że będzie miał je u siebie w domu.I tak też się stało.
Wybór sprzętu AGD dla wymagających Klientów nie jest łatwy. Klient świadomy, obyty w kuchni a na dodatek gotujący na co dzień ma bardzo świadomą wiedzę o funkcjach, innowacjach i możliwościach urządzeń AGD. Do tej inwestycji pomoc w doborze sprzętu AGD powierzono naszemu specjaliście – Pawłowi. Inwestorzy są zgodni, że zaproponowane modele i dobrane funkcje idealnie spełniają ich wysokie wymagania.
Kuchnię wyposażyliśmy w piekarnik marki MIELE który nie ma sobie równych! Duża, pojemna lodówka której przestrzeń jest idealnie przemyślana i dobrana pod wymagania klientów, mając także na uwadze przechowywanie dużych produktów i porcji. Zlewozmywak z baterią bateria marki Grohe z systemem filtrującym wodę gazowaną i niegazowaną zachwyca codziennie nie tylko Inwestorów, ale także wszystkich gości! Nie mogło zabraknąć także zmywarki – wybór padł na markę Miele z systemem AutoDos.
Mając na uwadze gościnność i zamiłowanie do wspólnego gotowania w kuchni nie mogło zabraknąć idealnie wkomponowanej przestrzeni barowej. Winiarka marki Miele idealnie wpasowana w designerską witrynę na szkło i alkohole, oraz ręcznie robiona półka na wina tworzą idealną całość.
Nie możemy także zapomnieć o okapie marki Falmec, który jak żaden inny radzi sobie w każdych kuchennych warunkach. Nie często spotykaną opcją wyposażenia jest także frytownica SMEG. Całość to wszystko, o czym klient marzył.
Co jeszcze zaskakuje w tej zabudowie? Ukryte przestrzenie!
W zabudowie wysokiej mamy dwoje drzwi, które są idealnie wkomponowane w całą zabudowę, nie wyróżniają się. Jedne prowadzą do pojemnej, przemyślanej i idealnie zaprojektowanej spiżarni, w której także wykonaliśmy kilka niespotykanych rozwiązań. Skrzynki na owoce i warzywa oraz pojemne systemy do przechowywania idealnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu kuchni. Drugie natomiast prowadzą do garderoby! A dalej..? O tym już w kolejnej odsłonie tej realizacji.

Projekt i nadzór techniczny – Magda Beszterda – magda@13vip.pl
Wybór sprzętów AGD, obsługa posprzedażowa – Paweł Mielech – pawel.mielech@13vip.pl

Planujesz realizację zabudowy do kuchni, salonu, sypialni, łazienki a może biura? Chcesz wymienić AGD? Potrzebujesz kompleksowej obsługi i najwyższej jakości?
Umów się na spotkanie z naszym zespołem!
Zapraszamy do naszego salonu, zobacz naszą ekspozycję mebli kuchennych, poznaj innowacje i rozwiązania na miarę Twoich potrzeb – Białystok, ul.Kawaleryjska 4C.
Umów się telefonicznie – 608 360 788

Inne projekty