Produkty kuhlmann eksluzywne kuchnie

Niemieckie meble kuchenne omawialiśmy już pokrótce w jednym z wcześniejszych artykułów, natomiast dziś zgłębimy temat na przykładzie konkretnej marki i będzie to marka Kuhlmann.

Kompletne kuchnie tego producenta tworzone są w oparciu o indywidualne ustalenia, a gotowe kuchnie – ekskluzywne, stylowe oraz bardzo funkcjonalne. Firma, która z niewielkiego rodzinnego biznesu przeszła transformację w prężnie działające przedsiębiorstwo meblowe, jest znana również Klientom 4Home&Kitchen z Białegostoku i innych miast. Za tą popularnością stoją konkretne argumenty.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennych wnętrz

Gdyby brać pod uwagę wyłącznie opinie o firmach, wśród niemieckich producentów mebli marka Kuhlmann jest jednym z faworytów. Pozytywne oponie mają dodatkowo potwierdzenie w konkretnych realizacjach, co sprawia, że marka od niemal 100 lat z powodzeniem tworzy zabudowy meblowe, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Na ten sukces składają się poniższe atuty:

 • projekty tworzone na zamówienie, uwzględniające indywidualne potrzeby oraz oczekiwania,
 • możliwość zagospodarowania najbardziej nietypowych wnęk oraz przestrzeni, na przykład skosów poddasza, wnęki pod schodami,
 • dobór materiałów pod kątem potrzeb przyszłych użytkowników:
  • w określonym budżecie (kuchnie ekskluzywne oraz z materiałów standardowych),
  • do wybranego stylu (lite drewno w kuchniach kolonialnych, elementy szklane w meblach industrialnych, chrom w zabudowach w stylu glamour),
  • w wybranej kolorystyce, zwłaszcza, gdy ma być ona spójna z aranżacją sąsiednich pomieszczeń lub we wnętrzach łączonych.

Zagospodarowanie wnętrz to również odpowiednio dobrane blaty kuchenne oraz urządzenia AGD, które sprawiają, że całość staje się estetyczna i funkcjonalna.

Dbałość o środowisko

W czasach, kiedy ekologia wysuwa się wielokrotnie na pierwszy plan, meble Kuhlmann tworzone są zawsze z myślą o ochronie środowiska. Drewno pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł, które objęte są stałym nadzorem przez cały okres wzrostu drzew.

To sprawia, że płyty na meble drewniane po obróbce tartacznej oraz po procesach suszenia są idealnym materiałem na zabudowy kuchenne.

Istota certyfikatów

Warto wspomnieć o uznawanym na całym świecie certyfikacie PEFC™ (Programme for Endorsement of Forest Certification), którym oznaczane są drewniane meble Kuhlmann.

Kompletne kuchnie to w związku z powyższym:

 1. proces wnikliwej selekcji drewna przed dalszą obróbką,
 2. ścisła kontrola jakości procesów na linii produkcyjnej,
 3. precyzyjne maszynowe łączenie gotowych elementów,
 4. montaż solidnych i niezawodnych zawiasów oraz prowadnic,
 5. montaż gałek oraz uchwytów lub elementów systemów bezuchwytowych.

Gotowe systemy to sposób na zagospodarowanie każdej kuchni, natomiast opinie o firmach tworzących meble zawierają również informacje dotyczące bezpieczeństwa. Jak to jest z marką Kuhlmann?

Szafki oraz szuflady – balans pomiędzy szybkością i płynnością

Za sprawą wspomnianych wyżej prowadnic współczesne kuchnie, o których mowa w tym artykule, są bardziej bezpieczne również dla najmłodszych użytkowników. To ważne, ponieważ dziecięca ciekawość sprawia, że kuchenna zabudowa bywa użytkowana nie zawsze zgodnie z przeznaczeniem.

Wielokrotne gwałtowne otwieranie/zamykanie szafek i szuflad mogło się skończyć dawniej przytrzaśnięciem palców, natomiast obecnie praca prowadnic oraz zawiasów jest bardzo płynna.

Również sama konstrukcja mebli sprawia, że zmniejsza się liczba sytuacji, w których mogłoby dojść do utkwienia dłoni pomiędzy szufladami. Kompletne kuchnie, które wybierają również nasi Klienci z Białegostoku, mają szereg istotnych zabezpieczeń i udogodnień.

Systemy inspirowane naturą

Chociaż popularne są ekskluzywne kuchnie w kolorystyce białej, szarej lub czarnej oraz ich odcieniach, nadal wiele zleceń dotyczy mebli z surowców naturalnych albo wzorowanych na naturze.

 • Po pierwsze, drewno nie wychodzi z mody, popularniejsze stają się jednak gatunki egzotyczne, głównie tek, palisander, iroko. Drewniane mogą być całe zabudowy lub tylko blaty.
 • Po drugie, nieustannie przewijają się motywy kamienne, zarówno w formie granitowych i marmurowych blatów, jak również w postaci oklein z kamiennym deseniem.
 • Po trzecie, inspiracje z natury dotyczą również bardziej nietypowych obiektów, na przykład rafy koralowej, czego efektem jest chociażby linia mebli i okładzin ściennych Coral.

Znając rzetelne opinie o firmach dokonasz słusznego wyboru

Najlepszym źródłem opinii są zadowoleni użytkownicy, którzy zamówili meble z regularnej sprzedaży, ale również z wyprzedaży ekspozycji mebli kuchennych. Chętnie dzielimy się takimi opiniami, aby ułatwić wybór osobom szukającym kuchni doskonałej.

Kompletne kuchnie Kuhlmann to opinie potwierdzone codziennym użytkowaniem w domach i mieszkaniach zadowolonych Klientów.


Jakie sprzęty AGD wybierają kobiety? W Forbes Women GENERACJA 7000 4Home&Kitchen i marka Vestfrost w FORBES